Obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji-Tygodnia Mediacji 2016 (17-22 października 2016 r.)

Wydrukuj stronę Pobierz jako plik .PDF

Ruszył kolejny Tydzień Mediacji

 
Międzynarodowy Dzień Mediacji 2016
 
 

Od poniedziałku do najbliższej soboty (17-22 października 2016 r.) w całej Polsce trwa Tydzień Mediacji. To inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości związana z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który od 2005 r. obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października. W Polsce, już po raz czwarty, przedsięwzięcie rozszerzone zostało na cały tydzień.

 

Korzyść z porozumienia

Tygodniowi Mediacji przyświeca prosta idea: warto rozmawiać, bo czasami zwykła rozmowa może zdziałać cuda. Nie wszystkie sprawy muszą trafiać do sądu - spróbujmy przy pomocy bezstronnego i neutralnego mediatora uzgodnić warunki porozumienia.

 

Spotkanie z mediatorem

W całym kraju mają miejsce spotkania, konferencje, seminaria oraz innego rodzaju wydarzenia poświęcone zagadnieniu mediacji. Można spotkać się z mediatorami i praktykami wymiaru sprawiedliwości (sędziami, prokuratorami, funkcjonariuszami Policji i Służby Więziennej, etc.), aby uzyskać praktyczne informacje o tym jak przebiega postępowanie mediacyjne i jakie przynosi korzyści, a także co zrobić, żeby skorzystać z mediacji. Dyżury mediatorów i innych osób gotowych udzielac informacji organizowane są w sądach, prokuraturach, komisariatach policji, siedzibach organizacji pozarządowych i w placówkach oświatowych.  

W tegoroczne obchody Tygodnia Mediacji włączyło się wiele instytucji i środowisk, m.in. sędziowie, prokuratorzy, funkcjonariusze Służby Więziennej, policjanci, kuratorzy sądowi, notariusze, radcowie prawni, adwokaci, komornicy oraz pracownicy placówek oświatowych. Organizacja Tygodnia Mediacji nie mogłaby się odbyć bez pracy i pomocy mediatorów i ośrodków mediacyjnych.

 

Prawo do mediacji

Obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji przebiegają pod hasłem: „Masz prawo do mediacji”. Poniżej znajdą Państwo spis (z podziałem na województwa) wszystkich inicjatyw i wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Tygodnia Mediacji 2016.

Zapraszamy!

Dolnośląskie 2016

Kujawsko-pomorskie 2016

Łódzkie 2016

Lubelskie 2016

Lubuskie 2016

Małopolskie 2016

Mazowieckie 2016

Opolskie 2016

Podkarpackie 2016

Podlaskie 2016

Pomorskie 2016

Śląskie 2016

Świętokrzyskie 2016

Warmińsko-mazurskie 2016

Wielkopolskie 2016

Zachodnipomorskie 2016

 

Strona internetowa została utworzona w ramach projektu „Propagowanie alternatywnych metod rozwiązywania sporów” finansowanego ze środków funduszy norweskich oraz środków krajowych