Konferencja międzynarodowa 18-19.10.2017 „Edukacja prawna młodzieży oraz mediacja w szkole – w świetle teorii i praktyki”

Wydrukuj stronę Pobierz jako plik .PDF

W dniach 18-19 października 2017 r. w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. „Edukacja prawna młodzieży oraz mediacja w szkole – w świetle teorii i praktyki” organizowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z organizacją „Trygg Læring” (Safe Learning) z siedzibą w Norwegii.

Celem konferencji jest w szczególności zainteresowanie środowisk prawniczych oraz edukacyjnych budowaniem instytucjonalnego oraz komplementarnego systemu edukacji prawnej obejmującego także mediację wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz w otoczeniu szkolnym.

Drugi dzień konferencji, poświęcony mediacji, przypada na tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji, którym w tym roku obchodzony jest 19 października 2017 r.

W Konferencji wezmą udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ambasady Królestwa Norwegii, Ośrodka Rozwoju Edukacji, osoby reprezentujące sądy, w których realizowane są działania z zakresu edukacji prawnej i mediacji, przedstawiciele kuratoriów oświaty, mediatorzy, koordynatorzy ds. mediacji oraz koordynatorzy ds. edukacji prawnej w sądach okręgowych, nauczyciele i uczniowie oraz goście zagraniczni.

Transmisję na żywo z otwarcia konferencji można zobaczyć na: https://www.facebook.com/MinisterstwoSprawiedliwosci/

Wystąpienia prezentowane w ramach konferencji zostaną nagrane i udostępnione po konferencji.

Szczegółów prosimy szukać na stronie głównej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.mediacja.gov.pl

Udział w konferencji mogą wziąć jedynie osoby zgłoszone, które otrzymały potwierdzenie udziału.

Liczba uczestników konferencji jest ograniczona i aktualnie istnieje możliwość zgłoszenia udziału na I dzień, w przypadku II dnia prowadzona jest lista rezerwowa. Zgłoszenia można przesyłać drogą mailową na adres: konferencjenmf@ms.gov.pl

program konferencji

programme eng

 

Strona internetowa została utworzona w ramach projektu „Propagowanie alternatywnych metod rozwiązywania sporów” finansowanego ze środków funduszy norweskich oraz środków krajowych